Wheelovelo Sp. z O. O.

info@wheelovelo.com

Tel: +48 507 524 419

Tel: +48 694 702 225

 

© 2017 by Bon Voyage. Proudly created with Wix.com 

Używamy plików cookies do celów rejestrowania ruchu i reklamy. Przeglądając naszą stronę zgadzasz się na ich zapisanie na Twoim komputerze. Możesz je później wyczyścić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Z Wenecji do Puli - Istria na rowerze

Terminy w 2019:  15.06-21.06, 19.10-25.10

Dystans:                    335km   ↑1290m   ↓1280m 

Trudność:                  Łatwa

Zakwaterowanie:     Komfort +

Cena:                          2500 Pln

Cena zawiera:

- 6 nocy w komfortowych apartamentach o 3* standardzie

- opiekę doświadczonego pilota

- wycieczka w małej grupie

- ubezpieczenie turystyczne

- asysta samochodu technicznego na całej trasie

- podatki

Cena nie zawiera:

- usługi wypożyczenia roweru (opcjonalnie: +400 Pln)

- transportu do Wenecji / z Chorwacji (opcjonalnie: wyjazd z Krakowa lub Katowic +200 Pln)

- wyżywienia

- biletów wstępu

Dzień 1: Mestre

Spotykamy się w Mestre - lądowej części Wenecji będącej jednocześnie jej sypialnią. Gdy wszyscy uczestnicy dotrą na miejsce, wyruszymy na wspólną eksplorację Wenecji. Pierwszą wspólną kolację zjemy w jednym z najatrakcyjniejszych miast Europy.

Dzień 2: Mestre - Portogruaro: 73km    ↑0m     ↓0m

Rano wyruszymy na wschód. Trasa poprowadzona jest po płaskim terenie. Zatrzymamy się w kilku mniejszych miasteczkach by chłonąć miejscową atmosferę i rozkoszować się prawdziwą włoską kawą. Noc spędzimy w Portogruaro - "Małej Wenecji" - którego wizytówką jest imponujący romański zamek.

Dzień 3: Portogruaro - Monfalcone: 73km  ↑0m  ↓0m

Jedziemy dalej na wschód. Niewątpliwie główną atrakcją dnia będzie Akwileja, gdzie zatrzymamy się na dłuższe zwiedzanie. Najbardziej rozpoznawalnym budynkiem miasta jest Basilica di Santa Maria z XI w. wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzień 4: Monfalcone - Isola: 67km    ↑440m    ↓440m

Czwartego dnia naszej wycieczki skręcimy na południe. Będziemy jechać cały czas wzdłuż wybrzeża. To tutaj czekają nas również pierwsze choć niewielkie podjazdy. Tego dnia odwiedzimy Triest, gdzie zatrzymamy się na dłuższą przerwę. Miasto jest kulturową mieszanką o wyraźnych wpływach austro-węgierskich, włoskich i chorwackich, co sprawia, że jest ono szalenie popularną destynacją. Tego dnia przekroczymy również granicę ze Słowenią.

Dzień 5: Isola - Poreč: 69km     ↑550m     ↓550m 

Piątego dnia naszej wycieczki dotrzemy do granic Chorwacji i rozpoczniemy eksplorację Istrii. Zanim jednak to nastąpi, odwiedzimy Piran - jedno z największych i najpiękniejszych miast Słowenii i przespacerujemy się jego wąskimi, krętymi uliczkami. Noc spędzimy w Poreč - jednym z najatrakcyjniejszych miast półwyspu. Ozdobą miasta jest bizantyńska Bazylika Eufrazjana wpisana na listę UNESCO z niesamowitymi mozajkami. 

Dzień 6: Poreč - Pula: 73km     ↑530m     ↓520m

To niestety ostatni dzień naszej podróży. Przed południem odwiedzimy Rovinj/Rovigno, który słynie z nietypowej cechy - otóż mieszkańcy tego miasta prawnie posługują się zarówno językiem chorwackim jak i włoskim. Ruszymy dalej na północ wzdłuż zielonej części wybrzeża aby ostatecznie dotrzeć do Puli. Wieczór spędzimy na wspólnej celebracji minionego tygodnia, której oczywiście towarzyszyć będą lokalne specjały.

Dzień 7: Pula

Tego dnia musimy wykwaterować się z pokojów do godziny 10:00. Chętnym polecamy odwiedzenie świetnie zachowanego amfiteatru z czasów rzymskich oraz pożegnalny spacer wąskimi uliczkami Puli.

 

Ważne:

- Warunkiem zorganizowania wycieczki jest udział min. 6 uczestników

- Rezerwując wycieczkę oświadczasz, że przeczytałeś i że akceptujesz nasze warunki rezerwacji oraz zasady panujące na wycieczkach.

-  W celu potwierdzenia rezerwacji należy skontaktować się z nami i odesłać skan podpisanej umowy.

- Przewodnik, mając na względzie bezpieczeństwo grupy, może zdecydować o zmianie programu wycieczki podczas jej trwania. Zmiany mogą być spowodowane zmianą pogody, kondycją uczestników oraz innymi nieprzewidzianymi sytuacjami.

Zapraszamy na niecodzienną podróż z Wenecji do Puli. Podczas tej 6-dniowej wycieczki będziemy mieli okazję zjeść prawdziwą włoską pizzę, zajadać się słoweńskimi owocami morza i delektować się smakiem chorwackiego wina. Poza Wenecją i Pulą zwiedzimy niesamowite miejsca pełne historii takie jak Aquileia, Triest, Porec. A zatem - ruszajmy!

Szczegóły wycieczki:

Trudność: Trasa wiedzie przez płaskie i częściowo wyżynne tereny. Przewyższenia jednak nie są wysokie. Trasa jest dość łatwa i przyjemna. W celu zwiększenia komfortu, grupie cały czas towarzyszy wsparcie w postaci samochodu asystującego, który wiezie nasze bagaże i, w razie konieczności, zmęczonych uczestników. 

Typ roweru: Podróżujemy głównie po drogach asfaltowych zatem zalecane typy roweru to rower crossowy, trekkingowy, góral. Jeśli chcesz możesz pożyczyć rower od nas za 400pln/wycieczkę.

Zakwaterowanie: Śpimy w pensjonatach o 3* standardzie. W zależności od dostępności i od preferencji wskazanych podczas rezerwacji dysponujemy pokojami 2,3,4-osobowymi.

Czy mogę jechać sam/sama?: Bez obaw! To nie są standardowe wakacje. Jeśli wyruszysz w pojedynkę, po tygodniu wzbogacisz się o nowe znajomości.

Wyżywienie: Wyżywienie nie jest wliczone w cenę wycieczki, ale nie przejmuj się! Podczas naszych tras będziemy robili przerwy, tak by mieć czas uzupełnić niezbędne kalorie.

Cena:                                                    2500 Pln

                                                      

Sv. Jure, 2016

Z Wenecji do Puli - Istria na dwóch kółkach